Kategorie
MEDIA O NAS

Express Ilustrowany #baberkichallenge

Nie wystraszył ich 30-stopniowy upał, w którym miały pedałować 100 kilometrów wokół Łodzi. Dwadzieścia kobiet uprawiających kolarstwo szosowe w sobotę 8 sierpnia ruszyło w trasę, by zwrócić uwagę i zachęcić do zbiórki pieniędzy na rehabilitację wcześniaków będących pod opieką ośrodka „Otulinka” działającego przy Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”.

– Znamy fundację. Wiemy, czym się zajmuje, chciałyśmy połączyć naszą rowerową pasję z pomocą potrzebującym dzieciom – mówi Agnieszka Orzechowska, jedna z uczestniczek.

– Trenujemy codziennie, nasze organizmy są oswojone z tak wysoką temperaturą dodaje – Jadwiga Mazurkiewicz, rowerzystka, pytana o to, czy kolarki zdołają pokonać tak długą trasę w tak gorącym dniu. – Mamy nadzieję, że wydarzenie to przyczyni się także do promocji kolarstwa szosowego wśród kobiet – dodaje.

A trasa miała 100 km długości i wiodła przez Łagiewniki do Strykowa i Głowna, a z powrotem przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich i Nowosolną. Przejazd zajął około czterech godzin.

Grupa łódzkich kobiet „Baberki na szosach_Creatobike” sobotnim wyjazdem rozpoczęła #baberkichallenge, czyli wyzwanie, którego celem jest wspólnie z fundacją „Kolorowy Świat” zbiórka pieniędzy na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych oraz zagrożonych zaburzeniami rozwoju. Dowolne kwoty można wpłacać poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/baberkichallenge .”

Dodaj komentarz