Kampania Respect

WZAJEMNY SZACUNEK I ZROZUMIENIE

KOCHANI TO JUŻ KOLEJNY WYPADEK Z UDZIAŁEM SAMOCHODU I POBYT W SZPITALU NASZYCH DZIEWCZYN!

Mówimy stanowcze NIE wobec braku SZACUNKU do ŻYCIA drugiego Człowieka!

Od dziś będziemy nagłaśniać, rozpowszechniać, uświadamiać, przestrzegać, ostrzegać i uczyć WZAJEMNEGO SZACUNKU I ZROZUMIENIA wobec siebie nawzajem.

Nasze działania nie mają na celu atakowania żadnej ze stron a jedynie wskazanie i uświadomienie problemu na naszych drogach. Bez Wzajemnego Szacunku Nie Zajedziemy Daleko!

Kierowcy samochodów nie rozumieją rowerzystów a rowerzyści nie rozumieją kierowców. A wina nigdy nie leży po jednej ze stron z tym, że to rowerzysta cierpi najbardziej.

Kierowca musi zrozumieć jaką bronią w jego rękach jest samochód a Rowerzysta, jak bardzo może ucierpieć w starciu z samochodem jeśli nie stosuje się do obowiązującego prawa w ruchu drogowym.

Zbyt dużo jest wzajemnych oskarżeń i walki, dlatego tylko empatia i zrozumienie każdej ze stron da wymierne skutki.

Cel nadrzędny to zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa rowerzystów oraz pokazanie, że nie jesteśmy wobec siebie wrogami a jedynie wspólnymi użytkownikami dróg publicznych.

Przyłączamy się również do wielu działających już w naszym kraju kampanii, takich jak 150cm dla rowerzysty, której jesteśmy dystrybutorem naklejek.

KOCHANI TYLKO WSPÓLNYMI SIŁAMI MOŻEMY COŚ ZDZIAŁAĆ, DLATEGO JUŻ DZIŚ KIEROWCO-ROWERZYSTO MYŚL O INNYCH A BĘDZIE BEZPIECZNIEJ!

Jeśli w pełni popierasz nasze działanie napisz w komentarzu podziel się z nami Swoją opinią. Tylko dzięki masowym działaniom jesteśmy w stanie coś zmienić.